גמילה מסוכר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
יותר פשוט ויותר רחב ממה שחשבתם - מוזמנים לקרוא ולהרחיב את הידע שלכם על תזונה מאוזנת ובריאה.
פירות וירקות בתפזורת

מה זה סוכר? בשמו המדעי סוכר הינו פחמימה.
פחמימות (יחד עם שומנים וחלבונים) הינם אב מזון עיקרי וחיוני להישרדותו של גוף האדם.

כשאנחנו מדברים על גמילה מסוכר חשוב להבין שהעניין הוא לא גמילה מכל פחמימה שהיא אלא מאוכל מעובד שבו רמת הסוכר גבוהה מאוד לעומת אוכל טבעי ולא מעובד (כדוגמת פירות).

מזון מעובד בעל ערך סוכרי גבוה מוכח ביולוגית כאחד החומרים הממכרים ביותר.
 ניתן לדמות אותו לסם או רעלן שהשפעתו העיקרית על גוף של אדם מבוגר הינה ארוכת טווח.
מחלות כדוגמת סכרת, השמנת יתר, חמצת מטבולית, כאבים כרוניים, עייפות, מתח וסטרס יכולים להיגרם כתוצאה מצריכת יתר של אוכל מעובד וסוכרי לאורך שנים ארוכות.

יש טעות נפוצה שסוברת שאוכל מעובד או סוכרי הינו שתיה קלה וממתקים אך זה לא המזון המעובד היחיד בעל רמות סוכר גבוהות.
חיטה, לחמים, גבינות, מיצים, פסטות, אורז לבן, קרקרים ואפילו שימורים ורטבים יכולים להיות בעל ערך סוכרי גבוה (כל שצריך לעשות הוא להתחיל לקרוא בתוויות המזון כמה סוכר יש שם).
לרוב אם הסוכר מופיע ראשון או שני ברכיבים המשמעות היא שכמות הסוכר באותו המוצר היא גבוהה. ישנם 60 שמות שונים לסוכר ולכן חשוב ללמוד אותם כדי לראות את כמות הסוכר בכל מוצר ומוצר.

בשלבים הראשונים של גמילה מסוכר ההמלצה שלי היא לקחת חודש שלם ובו לא אוכלים אוכל סוכרי כלל, כולל הפחתה משמעותית בפירות וחלב.
רצוי להתמקד באכילה של חלבונים מהחי, קטניות וירקות, להימנע משתייה ממותקת ולהתחיל להרגיל את הגוף לתזונה בעלת אופי שונה. מי שרגיל לצרוך סוכר באופן קבוע – זה יכול להיות תזונה מבוססת לחם ופסטה ולא רק ממתקים ושתיה ממותקת – יכול להרגיש בשלבים הראשונים תסמיני גמילה כדוגמת כאבי ראש, עייפות, רעב מדומה ועוד. אחרי שבועיים עד שלושה לרוב תסמינים אלו נחלשים וניתן לחוש התרוממות רוח, אנרגיה גבוהה וסימנים של ירידה במשקל יתחילו להופיע.

גמילה מסוכר ומאוכל מעובד הינה תהליך משמעותי שיכול ללמד אותנו הרבה על הגוף שלנו. הצורה הכי פשוטה ליישם את תהליך הגמילה היא לקנות בסופר אך ורק אוכל טבעי ולא לקנות שום דבר שנמכר בשקיות ופחיות אלומיניום או קופסאות פלסטיק. לצערי כ-80% מהמאכלים הנמכרים ברשתות הגדולות הינם מעובדים וסוכריים ברמה גבוהה.
חשוב לציין שסוכר טבעי מפירות זה לא הבעיה שלנו. הגורם העיקרי שמייצר מחלות עקב תזונה לקויה זה סוכר מעובד ולכן חשוב ללמוד את הנושא הזה ולהבין שגמילה מסוכר היא בעצם גמילה מאוכל מעובד.

אדם שהתזונה שלו נקייה מסוכר מעובד המקרר שלו יהיה מלא בירקות, נבטים, ביצים, בשר, עוף, דגים, מים, סודה, תה, קטניות, טופו לא מעובד וכו’. כל מזון סוכרי לא ייכנס לתזונה של אדם אשר נכנס לתהליך של גמילה.

בעברי ביצעתי גמילה מסוכר וכיום התזונה שלי עשירה מאד בירקות, קטניות וביצים ופירות ודלה בלחמים, פסטות, אורז לבן ומיני אריזות אלומיניום למינים המשווקות יפה מאוד כדי שנקנה אותם בלי שנבין את ההשלכות מרחיקות הלכת של המזונות המעובדים על הגוף שלנו.

לסיכום, גמילה מסוכר בדגש על על גמילה מאוכל מעובד הינה מתנה עצומה למי שייקח את חיי התזונה שלו בשתי ידיים. ירידה במשקל לרוב מגיעה בקלות בעקבות השינוי התזונתי, בנוסף לעלייה ברמת האנרגיה ומצב רוח טוב ללא נפילות אנרגטיות שמלווה את חיי היום היום.
כי החיים הם בראש ובראשונה בידיים שלנו.

מוזמנים ללמוד עוד על גמילה מסוכר בסרטונים הנ”ל

השאר תגובה

רינת לוינסון, מנחה ומטפלת בתהליכי עומק. מפגש עם רבדי הנפש השונים בכל תחומי החיים.

יש שאלות? רוצים לדעת עוד?

אולי יעניין אותך גם